» Poprzednia strona szkoły «
Witamy na naszej stronie!
tarcza_1
Najważniejsze informacje

Oferta szkoły

Szkoła posiada ponad 90-letnią tradycję - wykształciła  uczniów, którzy, kończąc bardzo różne kierunki na wyższych uczelniach, sławią jej imię w kraju i za granicą.

Każdego roku około 80 % absolwentów podejmuje naukę na wyższych uczelniach. Dysponujemy nowoczesnymi pracowniami komputerowymi oraz centrum multimedialnym. Istnieje możliwość rozwijania swoich zainteresowań w kołach przedmiotowych. Liceum utrzymuje kontakty zagraniczne ze szkołą w Weinstadt /Niemcy/, czego efektem jest m.in. stała coroczna wymiana młodzieży. Nauczanie języków obcych odbywa się w grupach. Organizowane dla środowiska szkolnego oraz miasta imprezy kulturalne - stanowiące tradycję szkoły - są miejscem realizacji pasji artystycznych wszystkich uczniów. Szkoła osiąga znaczące sukcesy w sportach zespołowych i lekkoatletyce. Doświadczona i życzliwa kadra pedagogiczna oraz stosunkowo niewielka ilość uczniów  sprzyja dobrej, rodzinnej atmosferze szkoły. Zarówno rodzice, jak i młodzież mają możliwość stałych kontaktów z pedagogiem szkolnym i nauczycielami. Nasze Liceum  współpracuje z Wydziałem Chemii UAM
w Poznaniu oraz Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa  UAM w Poznaniu.

Dobre wyniki maturalne - często powyżej średniej okręgu - gwarantują możliwość wyboru wymarzonych kierunków studiów.

Nauka odbywa się w godzinach od 8.00 do 15.00. W szkole działa Samorząd Uczniowski , proponujemy także uczniom cykliczne imprezy typu: "Festiwal Piosenki Zagranicznej" , konkursy w ramach "Superklasy", "Konkurs Piosenki Świątecznej” , coroczne sadzenie lasu, rajdy piesze i rowerowe, „Maraton Pisania Listów” Amnesty International, wyjazdy do kina w ramach projektu „KinoSzkoła”, organizujemy dla naszych uczniów warsztaty dziennikarskie, „Noc w Liceum” i wiele innych ciekawych przedsięwzięć.

Mamy nadzieję, że proponowane kierunki kształcenia w międzychodzkim liceum spełnią oczekiwania tegorocznych absolwentów szkół gimnazjalnych i podstawowych.

 

Ulotka rekrutacyjna 2021 str.1

Ulotka rekrutacyjna 2021 str.2

Oferta szkoły 2021/2022r. dla absolwentów szkół podstawowych.

Regulamin naboru 2021_22 LO MIĘDZYCHÓD do czteroletniego liceum

Terminy związane z rekrutacją

Podanie dla osób po Szkole Podstawowej starających się o przyjęcie do Liceum w roku 2021_2022

Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych uwzględniany w postępowaniu rekrutacyjnym - rok szkolny 2021_22

załącznik_1
załącznik_2
załącznik_3
załącznik_4

 

 Zrealizowane projekty:

Deutsch-Polnisches Jugendwerk
Szkoła sukcesu
e-Szkoła Moja Wielkopolska
Fizyka jest ciekawa
As kompetencji
Wszelkie prawa zastrzeżone
Copyright (c) 2011 Liceum Ogólnokształcące w Międzychodzie
Projekt i wykonanie: Michał Sajnóg, Leszek Kowalewicz