» Poprzednia strona szkoły «
Witamy na naszej stronie!
tarcza_1
Najważniejsze informacje

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  

    Niech Wielkanoc będzie czasem wytchnienia od codziennej pracy.

Radośc... [dowiedz się więcej]

Aktualności

WYMIANA MIĘDZYSZKOLNA Z REMSTAL GYMNASIUM W WEINSTADT (Niemcy)

   W ubiegłym tygodniu grupa naszych uczniów i uczennic wraz z p. Małgorzatą Fojecką i p. Agatą Żołyniak  brała udział w wymianie międzyszkolnej z Remstal Gymnasium w Weinstadt.

17 września rano obudziliśmy się w malowniczym mieście partnerskim Weinstadt. Pierwszego dnia naszej przygody zostaliśmy przywitani przez dyrektora szkoły oraz burmistrza miasta. Następnie zwiedziliśmy śródmieście Stuttgartu. Po południu wjechaliśmy windą na 150. piętro wieży telewizyjnej, skąd mogliśmy podziwiać panoramę miasta. Pierwszy dzień minął nam bardzo szybko!

We wtorek pojechaliśmy do Ludwigsburga, gdzie obejrzeliśmy wnętrze pałacu księcia Fryderyka Eugeniusza, po którym oprowadzała nas barokowa dama. Następnie obeszliśmy ogrody Blühendes Barock, w których odbywa się aktualnie wystawa dyń.

W środę udaliśmy się do fabryki czekolady Ritter Sport, aby wziąć udział w warsztatach i stworzyć własne czekoladowe kreacje. Później pojechaliśmy do Tübingen, gdzie pływaliśmy łodziami płaskodennymi po Neckarze.

W czwartek mieliśmy okazję zobaczyć jak wyglądają lekcje w niemieckiej szkole i pracować na nowoczesnym sprzęcie. Następnie udaliśmy się na zajęcia kulinarne, gdzie każdy z nas upiekł swoją własną pizzę lub regionalny przysmak - Salzkuchen. Niektórzy z nas po południu zwiedzali lotnisko w Stuttgarcie.

W piątek przygotowywaliśmy prezentacje i wieczorem podczas uroczystej kolacji zorganizowanej przez gospodarzy wspominaliśmy miniony tydzień.

W sobotę wymiana dobiegła końca. Wszyscy z bagażem pełnym emocji i nowych wrażeń wrócili do Międzychodu.

Wymianę wsparła Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.


« Wróć

Zrealizowane projekty:

Deutsch-Polnisches Jugendwerk
Szkoła sukcesu
e-Szkoła Moja Wielkopolska
Fizyka jest ciekawa
As kompetencji
Wszelkie prawa zastrzeżone
Copyright (c) 2011 Liceum Ogólnokształcące w Międzychodzie
Projekt i wykonanie: Michał Sajnóg, Leszek Kowalewicz