» Poprzednia strona szkoły «
Witamy na naszej stronie!
tarcza_1
Najważniejsze informacje

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  

    Niech Wielkanoc będzie czasem wytchnienia od codziennej pracy.

Radośc... [dowiedz się więcej]

Aktualności

Nasza klasa akademicka na zajęciach laboratoryjnych na UAM w Poznaniu

 W ramach współpracy z Wydziałem Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,15 grudnia 2017r uczniowie klasy akademickiej wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych na terenie uczelni. Każda z utworzonych par uczniów wykonała po 10 doświadczeń dotyczących reakcji red-ox. Uczniowie mieli okazję pracować między innymi ze związkami chromu i manganu. Po zajęciach laboratoryjnych wzięliśmy udział w wykładzie dotyczącym wspomnianych wcześniej reakcji utlenienia i redukcji. Wykład prowadził prof. dr. hab. Lechosław Łomozik.

W tym samym czasie uczniowie klasy maturalnej, deklarujący zdawanie matury z chemii uczestniczyli w warsztatach rachunkowych, podczas których ćwiczyli rozwiązywanie zadań z zakresu stechiometrii.

09.02.2018r po raz drugi uczestniczyliśmy w zajęciach laboratoryjnych. Tym razem uczniowie wykonali 8 doświadczeń polegających na otrzymywaniu soli różnymi metodami, co było wspaniałą okazją do poszerzania wiadomości, rozwijania zainteresowań chemicznych oraz kształcenia umiejętności badawczych. Po zajęciach laboratoryjnych uczniowie wzięli udział w wykładzie pana prof. dr hab. Lechosława Łomozika, na temat metod otrzymywania soli.

 

Zapraszamy do naszej galerii.


« Wróć

Zrealizowane projekty:

Deutsch-Polnisches Jugendwerk
Szkoła sukcesu
e-Szkoła Moja Wielkopolska
Fizyka jest ciekawa
As kompetencji
Wszelkie prawa zastrzeżone
Copyright (c) 2011 Liceum Ogólnokształcące w Międzychodzie
Projekt i wykonanie: Michał Sajnóg, Leszek Kowalewicz