» Poprzednia strona szkoły «
Witamy na naszej stronie!
tarcza_1
Najważniejsze informacje

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  

    Niech Wielkanoc będzie czasem wytchnienia od codziennej pracy.

Radośc... [dowiedz się więcej]

Aktualności

MARATON PISANIA LISTÓW 2017

W związku z Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka (10.12.) w całej Polsce odbyły się Maratony Pisania Listów Amnesty International. W czasie takich akcji społecznych uczestniczy piszą ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób, których prawa zostały złamane. List może napisać każda osoba, która chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka. Takie listy solidarności okazują się często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych.

W Liceum Ogólnokształcącym w Międzychodzie Maraton odbył się w piątek 8 grudnia od godziny 1800 do 2400. W akcji uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz inne osoby, które chciały w tym dniu wesprzeć prześladowanych i więzionych, których prawa zostały złamane. O godzinie 2000 szkolny zespół muzyczny zagrał fantastyczny koncert uświetniając Nasz Maraton.

Uczniowie Liceum pisali także w dniach 1-10 grudnia podczas godzin wychowawczych i zajęć z języków obcych. Pisaliśmy po polsku, angielsku i niemiecku.

Napisaliśmy wspólnie 1169 listów w obronie osób prześladowanych!

W trakcie piątkowego maratonu powstało ponad 450 manifestów skierowanych do władz: Czadu, Jamajki, Turcji, Madagaskaru, Finlandii, Izraela, Hondurasu, Egiptu, Chin i Bangladeszu. 


« Wróć

Zrealizowane projekty:

Deutsch-Polnisches Jugendwerk
Szkoła sukcesu
e-Szkoła Moja Wielkopolska
Fizyka jest ciekawa
As kompetencji
Wszelkie prawa zastrzeżone
Copyright (c) 2011 Liceum Ogólnokształcące w Międzychodzie
Projekt i wykonanie: Michał Sajnóg, Leszek Kowalewicz