» Poprzednia strona szkoły «
Witamy na naszej stronie!
tarcza_1
Najważniejsze informacje

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  

    Niech Wielkanoc będzie czasem wytchnienia od codziennej pracy.

Radośc... [dowiedz się więcej]

Aktualności

BEZ GRANIC – TRÓJSTRONNY PROJEKT DLA SZKÓŁ

Od maja do czerwca ubiegłego roku szkolnego grupa naszych uczniów i uczennic w składzie: Aleksandra Stryszowska, Joanna Jakubaszek, Emil Balicki, Klaudia Andrzejewska, Laura Szczepska, Maja Ługowska, Michalina Witkowska, Monika Gomulska, Natalia Zawodniak, Sandra Pohl, Weronika Semkło, Natalia Jenek, Kacper Janukowicz pod opieką p. prof. Małgorzaty Fojeckiej brała udział w pilotażowej fazie międzynarodowego projektu Goethe Institut dla szkół „Bez granic – zmiana perspektywy”.

Jedno słowo może mieć wiele znaczeń w zależności od doświadczeń, wspomnień i wyobrażeń. Wyrażone za pomocą języka zdania „Frajda oznacza dla mnie...“, „Nuda to dla mnie...“ albo „Wolny czas oznacza dla mnie…“ są dla uczniów z różnych krajów podstawą do stworzenia wypowiedzi w języku niemieckim z własnymi zdjęciami. Gdy opisy zostają pokazane innym, uczniowie z każdej grupy dowiadują się, co inni myślą na dany temat, co oznaczają dla nich poszczególne pojęcia, a następnie komentują wpisy. Z poszczególnych kolaży powstaje wirtualna wystawa umożliwiająca zmianę perspektywy.

 

Wykorzystując platformę Moodle zapoznaliśmy się z naszymi kolegami i koleżankami ze szkół z Łotwy i Egiptu, następnie proponowaliśmy tematy naszego projektu, do których stworzyliśmy opisy i dołączyliśmy zdjęcia.

Materiał umieszczony jest na stronie internetowej Goethe Institut pod linkiem:

https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/eng/grl/21073038.html


« Wróć

Zrealizowane projekty:

Deutsch-Polnisches Jugendwerk
Szkoła sukcesu
e-Szkoła Moja Wielkopolska
Fizyka jest ciekawa
As kompetencji
Wszelkie prawa zastrzeżone
Copyright (c) 2011 Liceum Ogólnokształcące w Międzychodzie
Projekt i wykonanie: Michał Sajnóg, Leszek Kowalewicz