» Poprzednia strona szkoły «
Witamy na naszej stronie!
tarcza_1
Najważniejsze informacje

Aktualności

DRZWI OTWARTE W LICEUM - OGÓLNIAK ZAPRASZA

Ogólniak zaprasza!

Liceum odwiedzali gimnazjaliści 22 marca. Uczniów powitał  Dyrektor  A. Karwatka i przedstawił ofertę edukacyjną szkoły, a następnie zaprosił przybyłych na wycieczkę obrazującą naszą pracę, sukcesy, nasze zainteresowania i pasje. Przewodnikami byli członkowie Samorządu Szkolnego.

 Do zwiedzania  Szkoły, z wieloletnią tradycją, wprowadzał  woj średniowieczny, czyli Piotr (II a), a w rolę branki wcieliła się Agata( III a). 

Na parterze  prezentowały się dwa  szkolne zespoły muzyczne, a także grupa uczniów zaangażowanych w działalność sportową.

W gabinecie chemicznym i fizycznym gimnazjaliści mogli obserwować przeprowadzane eksperymenty na  nowoczesnym sprzęcie, otrzymanym przez Szkołę w ramach realizacji projektów „ Fizyka jest ciekawa”,  „As kompetencji” i  „eSzkoła-Moja Wielkopolska”.

Na piętrze zmienił się klimat. Gimnazjaliści spotkali uzbrojonych żołnierzy, którzy kierowali wszystkich w stronę kawiarenki w stylu międzywojennym. Licealiści  częstowali ciasteczkami, grali na pianinie i prezentowali swoje hobbystyczne zainteresowania związane z czasem międzywojennym, wojennym i powojennym.

Spacerując po Szkole, można było obejrzeć prace plastyczne Patrycji Klimek (IIIa)        i Joanny Manyś (II a),  a także reportaże zdjęciowe pod tytułem: „ Szkoła w obiektywie- architektura   i ludzie” , „ Weinstadt w latach 2010-2012”, „ Licealiści na Tropikalnej Wyspie”.

W szkolnej  bibliotece  gimnazjaliści lub opiekunowie grup losowali karteczki zawierające cytaty z przesłaniem.

 Życie Liceum,  w wersji filmowej, zaprezentował gimnazjalistom Piotr Szczyszyk (IIIa), który nakręcił kilka krótkometrażowych filmów, a jeden z nich został nawet nagrodzony.

Szkołę odwiedziło osiem grup gimnazjalistów, których od września 2013 roku zapraszamy w poczet licealistów, u nas można  rozwijać własne  zainteresowania i pasje, a stuprocentowa zdawalność egzaminu maturalnego w ostatnich latach daje możliwość studiowania  na wymarzonych kierunkach.      

                                                                                                 Natalia                                                 

                                                                                                                                                             


« Wróć


Zrealizowane projekty:

Deutsch-Polnisches Jugendwerk
Szkoła sukcesu
e-Szkoła Moja Wielkopolska
Fizyka jest ciekawa
As kompetencji
Wszelkie prawa zastrzeżone
Copyright (c) 2011 Liceum Ogólnokształcące w Międzychodzie
Projekt i wykonanie: Michał Sajnóg, Leszek Kowalewicz