» Poprzednia strona szkoły «
Witamy na naszej stronie!
tarcza_1
Najważniejsze informacje

Aktualności

WYMIANA Z WEINSTADT

W dniach od 16 do 23 września gościliśmy uczniów i uczennice Remstal Gymnasium w Weinstadt w ramach wymiany szkolnej współfinansowanej przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży oraz Starostwo Powiatowe w Międzychodzie.

 
W sobotę 16.09 około godziny 18 zebraliśmy się na placu Kościuszki, aby po długiej podróży przywitać i zabrać naszych partnerów do domu.

Niedzielę, 17.09 spędziliśmy na rodzinnym  pikniku w leśniczówce Mokrzec. 

W poniedziałek w szkole przywitał nas pan dyrektor Arkadiusz Karwatka. Następnie pielęgnując tradycję pozowaliśmy do wspólnego zdjęcia. Szkolny zespół muzyczny zagrał specjalnie dla nas koncert, a w południe odkrywaliśmy tajemnice Międzychodu rozwiązując różne zadnia i spacerując wokół Jeziora Miejskiego. Głodni poszliśmy na pizzę do Moto-Moto. A wieczorem zorganizowaliśmy wspólne ognisko z kiełbaskami.

We wtorek, 19.09 wybraliśmy się do przedsiębiorstwa Międzychód Nowicka sp.j., czyli do tzw. Pomony, gdzie czekał na nas poczęstunek oraz pracownik, który opowiedział nam o samej produkcji. Następnie udaliśmy się do Sierakowa, aby dowiedzieć się co nieco o tamtejszej stadninie ogierów. Później pojechaliśmy do Zatomia Nowego, gdzie czekał na nas obiad oraz przejazd bryczką po lesie. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie kopalni gazu ziemnego PGNiG w Sowiej Górze.

W środę rano spotkaliśmy się w szkole na warsztatach językowych i plastycznych z edukacji wielokulturowości, podczas których mieliśmy okazję sprawdzić swoje umiejętności manualne (efekty naszych działań będą widoczne już niedługo). Następnie zwiedziliśmy bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się figura Jezusa Chrystusa w Świebodzinie.

W czwartek byliśmy w stolicy Wielkopolski, w Poznaniu. Zwiedziliśmy muzeum rogala świętomarcińskiego, starówkę i widzieliśmy koziołki wybijające południe na wieży ratuszowej. Po zjedzeniu pysznych naleśników w restauracji "Manekin" zjeżdżaliśmy na torze saneczkowym  na Malcie.

W piątek, 22.09 wraz z rodzinami spotkaliśmy się w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Zorganizowaliśmy ognisko, aktywnie spędziliśmy czas na wyplataniu koszyków wiklinowych i podsumowaliśmy cały tydzień pełen niesamowitych przeżyć i wrażeń.

Sobota była najsmutniejszym dniem ostatniego tygodnia. Wymiana uczniowska ze szkołą w Weinstadt dobiegła końca. Około godziny ósmej pożegnaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z Niemiec. Nie obyło się bez łez. Spędziliśmy wspaniały tydzień i już nie możemy doczekać się rewanżu w przyszłym roku w Niemczech.

Zapraszamy do galerii.


« Wróć


Zrealizowane projekty:

Deutsch-Polnisches Jugendwerk
Szkoła sukcesu
e-Szkoła Moja Wielkopolska
Fizyka jest ciekawa
As kompetencji
Wszelkie prawa zastrzeżone
Copyright (c) 2011 Liceum Ogólnokształcące w Międzychodzie
Projekt i wykonanie: Michał Sajnóg, Leszek Kowalewicz