» Poprzednia strona szkoły «
Witamy na naszej stronie!
tarcza_1
Najważniejsze informacje

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  

    Niech Wielkanoc będzie czasem wytchnienia od codziennej pracy.

Radośc... [dowiedz się więcej]

Aktualności

MAMY KLASĘ AKADEMICKĄ NA WYDZIALE CHEMII UNIWERSYTETU im. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU

    

    W wyniku nawiązanej współpracy z Wydziałem Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, uczniowie klas 2 i 3 o profilu biomedycznym utworzyli klasę akademicką.

    W ramach współpracy, 4 listopada 2016 r. 20 wybranych uczniów wzięło udział w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych na terenie UAM. Każda z utworzonych par wykonała 8 doświadczeń polegających na otrzymywaniu soli różnymi metodami, co było wspaniałą okazją do poszerzania wiadomości, rozwijania zainteresowań chemicznych oraz kształcenia umiejętności badawczych. Po zajęciach laboratoryjnych uczniowie wzięli udział w wykładzie pana prof. dr hab. Lechosława Łomozika, na temat metod otrzymywania soli.

    18 listopada grupa 8 uczniów wzięła udział w „V Akademii Projektów Chemicznych”, która została zorganizowana w VIII LO w Poznaniu. W tegorocznej uroczystości, o charakterze konkursu braliśmy udział jako obserwatorzy. Na zakończenie wysłuchaliśmy wykładu na temat katalizy wygłoszonego przez pana prof. dr hab. Piotra Kirszensztejna.

    13.01.2017 po raz drugi uczestniczyliśmy w zajęciach laboratoryjnych. Tym razem 18 uczniów w parach wykonało po 10 doświadczeń dotyczących reakcji red-ox. Uczniowie mieli okazję pracować między innymi ze związkami chromu i manganu. Po zajęciach laboratoryjnych wzięliśmy udział w wykładzie dotyczącym wspomnianych wcześniej reakcji utlenienia i redukcji. Wykład prowadził prof. dr. hab. Lechosław Łomozik.

Zapraszamy do naszej galerii.


« Wróć

Zrealizowane projekty:

Deutsch-Polnisches Jugendwerk
Szkoła sukcesu
e-Szkoła Moja Wielkopolska
Fizyka jest ciekawa
As kompetencji
Wszelkie prawa zastrzeżone
Copyright (c) 2011 Liceum Ogólnokształcące w Międzychodzie
Projekt i wykonanie: Michał Sajnóg, Leszek Kowalewicz