» Poprzednia strona szkoły «
Witamy na naszej stronie!
tarcza_1
Najważniejsze informacje

Aktualności

Maraton Pisania Listów w obronie Alesia Bialackiego

Od 3 do 7 grudnia w naszym Liceum trwał Maraton Pisania Listów w obronie więźnia sumienia Alesia Bialackiego. Listy kierowaliśmy do Prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki prosząc o uwolnienie Bialackiego od zarzutów i zwolnienie z więzienia.

Akcję prowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego: Marta Mrozek, Karolina Mazurczak, Natalia Borowiak, Natalia Hilmantel, Ewelina Szubert, Maddalena Spinelli, Tomasz Tomala, Leszek Kowalczyk i Marcin Bilon. Udało się nam napisać 211 listów!

 Maraton Pisania Listów to akcja organizowana przez Amnesty International, podczas której jednoczymy się w walce o prawa człowieka na całym świecie. Maraton odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Maraton Pisania Listów odbywa się w ponad 200 miejscach w całej Polsce i w około 60 krajach na całym świecie. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Jest to największe w Polsce wydarzenie angażujące tak dużą liczbę ludzi w obronę praw człowieka.

 

 

O Amnesty International

Amnesty International jest międzynarodowym ruchem ludzi działających od ponad 50 lat na rzecz poszanowania praw człowieka. Funkcjonuje na terytorium ok. 150 państw i terytoriów, zrzesza ponad 3 mln członków i członkiń na całym świecie. Prowadzi kampanie przeciwko ciężkim naruszeniom praw człowieka. Wizją AI jest świat, w którym każda osoba będzie mogła w pełni korzystać z wszystkich praw zawartych w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i innych międzynarodowych standardach praw człowieka. W 1977 roku AI została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla. 


« Wróć


Zrealizowane projekty:

Deutsch-Polnisches Jugendwerk
Szkoła sukcesu
e-Szkoła Moja Wielkopolska
Fizyka jest ciekawa
As kompetencji
Wszelkie prawa zastrzeżone
Copyright (c) 2011 Liceum Ogólnokształcące w Międzychodzie
Projekt i wykonanie: Michał Sajnóg, Leszek Kowalewicz