» Poprzednia strona szkoły «
Witamy na naszej stronie!
tarcza_1
Najważniejsze informacje

Aktualności

FESTIWAL PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ 2015 r.

22 grudnia 2015 r. odbyła się kolejna edycja Festiwalu Piosenki Świątecznej, zorganizowana dla uczniów naszego liceum w CAKiODR „PROM”. Za przebieg całego widowiska odpowiadał Pan profesor Roman Gryczyński, za co należą mu się wielkie brawa. Mozolne próby, przeszkody i zmiany planów nie uniemożliwiły przeprowadzenia imprezy. W roli prowadzących wystąpili: Patrycja Łącka i Marcin Tonak z klasy IIb. Świąteczną atmosferę zapewniły występy naszych utalentowanych uczniów. Furorę zrobiła klasa IIa w autorskiej piosence Gangu z Laponii „Bombka nad głową”. W dwa występy zaangażowały się wychowawczynie- Pani Hanna Jarząbek (3a) wyskakująca z prezentu w rytm piosenki „To nasze święta” i Pani Barbara Banaszkiewicz (2b) w roli św. Mikołaja w utworze „Kolęda dwóch serc”. Klasa 2c uraczyła nas baletową adaptacją piosenki „ Święta tuż, tuż”. Przedstawiciele klasy 1b ukołysali nas piosenką „Gdy wigilia jest”.  „Jest taki dzień” Czerwonych Gitar wykonała klasa 3c w pełnym składzie. Hitem tegorocznych świąt stała się piosenka Margaret „Coraz bliżej święta”, którą w wersji akustycznej zaprezentowała 1a, kradnąc serca publiczności.  W klasyku „Rudolf Czerwononosy” Zbigniewa Wodeckiego wystąpiły renifery z klasy 3b.

Jurorami konkursu byli nauczyciele oraz przedstawiciele każdej z klas. Podczas przerwy na obrady i liczenie głosów, wystąpił multiinstrumentalista Daniel Okupski - absolwent naszej szkoły. Zagrał i zaśpiewał kilka polskich kolęd.

Trzecie miejsce zajęła klasa 1a. Drugie powędrowało do klasy 3b, natomiast zwycięzcami całego konkursu zostali humaniści z klasy 3a. Serdecznie gratulujemy!

Wszyscy uczniowie świetnie się bawili. Festiwal wprowadził nas w świąteczny i spokojny nastrój.  Nie możemy doczekać się następnej edycji. 
Zapraszamy do obejrzenia filmu. 


« Wróć


Zrealizowane projekty:

Deutsch-Polnisches Jugendwerk
Szkoła sukcesu
e-Szkoła Moja Wielkopolska
Fizyka jest ciekawa
As kompetencji
Wszelkie prawa zastrzeżone
Copyright (c) 2011 Liceum Ogólnokształcące w Międzychodzie
Projekt i wykonanie: Michał Sajnóg, Leszek Kowalewicz