» Poprzednia strona szkoły «
Witamy na naszej stronie!
tarcza_1
Najważniejsze informacje

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  

    Niech Wielkanoc będzie czasem wytchnienia od codziennej pracy.

Radośc... [dowiedz się więcej]

Aktualności

DZIADY W TEATRZE NOWYM W POZNANIU

      8 października uczestniczyliśmy w spektaklu teatralnym „Dziady” w reżyserii  RADOSŁAWA  RYCHCIKA. Zachęciły nas do wyjazdu słowa reklamujące spektakl:

    To nie jest nudna szkolna lektura. DZIADY to pełna rozmachu i kolorów opowieść o miłości silniejszej niż śmierć, wciągające widowisko o podziale świata na wyzyskujących oraz wyzyskiwanych i o potędze poezji, która ma moc przełamywania wszelkich barier. Także tych nagromadzonych wokół genialnego dzieła Mickiewicza, które – przepuszczone przez uniwersalny filtr popkultury – objawi publiczności swoje nowe, dowcipne i pełne zaskakujących skojarzeń oblicze.

    Spektakl rzeczywiście nas zaskoczył: pomysłem kompozycyjnym oraz sceniczną realizacją. Wszystko było inne, dziwne, ciekawe… Obok bohaterów znanych nam ze szkolnej lektury na scenie pojawili się: Marylin Monroe, Joker, Ku - Klux – Klan czy gracze NBA. Usłyszeliśmy Wielką Improwizację w wykonaniu Gustawa Holoubka, przemówienie Martina Lethera Kinga i piosenkę Johna Lennona. Spektakl był przepełniony obrazami, światłem, skojarzeniami, które przywołują kolejne skojarzenia….

    Spektakl wziął udział w wielu festiwalach, m.in.: w Opolskich Konfrontacjach Teatralnych „Klasyka Polska”, Open’er Festival 2014, Gdynia, Festiwalu „Wybrzeże Sztuki”, Gdańsk, 35. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych – i wszędzie był gorąco oklaskiwany. Zasłużone oklaski otrzymał także od nas.


« Wróć

Zrealizowane projekty:

Deutsch-Polnisches Jugendwerk
Szkoła sukcesu
e-Szkoła Moja Wielkopolska
Fizyka jest ciekawa
As kompetencji
Wszelkie prawa zastrzeżone
Copyright (c) 2011 Liceum Ogólnokształcące w Międzychodzie
Projekt i wykonanie: Michał Sajnóg, Leszek Kowalewicz