» Poprzednia strona szkoły «
Witamy na naszej stronie!
tarcza_1
Najważniejsze informacje

Aktualności

3 MIEJSCE W WIELKOPOLSCE W LIDZE ANGIELSKIEJ

     20 października 2015 w Sali Herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród zdobywcom I, II i III miejsca w Konkursie Liga Angielska 2014/15 organizowanym przez Wydział Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w ramach projektu „Uniwersytet w Twojej Szkole”.

Dyplomy oraz puchar dla zwycięskiej drużyny wręczali prodziekan Wydziału Anglistyki p. profesor Agnieszka Setecka oraz przedstawiciel wojewody wielkopolskiego w obecności przewodniczącego komisji konkursowej dr. Tomasza Skireckiego oraz pracowników uczelni przygotowujących poszczególne etapy konkursu i koordynatorów całego projektu. Obecni byli również dyrektorzy szkół, nauczyciele języka angielskiego i uczniowie.

Konkurs Liga Angielska składał się z ośmiu części o tematyce tak różnorodnej jak np. geografia Australii, geografia Wysp Brytyjskich, historia i kultura Irlandii, Indianie Ameryki Północnej czy gramatyka i słownictwo języka angielskiego. Poszczególne etapy odbywały się raz w miesiącu, od listopada 2014 do czerwca 2015. Konkurs był prowadzony przez pracowników Wydziału Anglistyki online z Sali Senatu UAM w 28 szkołach w Wielkopolsce.

Uczniowie Liceum w Międzychodzie zajęli III miejsce w konkursie, wyprzedzając m.in. takie renomowane szkoły jak I, II, III czy VIII Liceum w Poznaniu. Zwycięzcą Ligii Angielskiej zostało XVl Liceum (Krzesiny) w Poznaniu, a II miejsce przypadło drużynie z II LO w Lesznie.

Na uroczystości wręczenia nagród w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu obecna była p. prof. Agata Żołyniak, nauczycielka języka angielskiego, przygotowująca uczniów do konkursu, p. dyr. Arkadiusz Karwatka oraz cała drużyna reprezentująca nasze liceum w składzie:

Julia Mamet

Zuzanna Napierała

Zuzanna Nowak

Julia Przybylak

Natalia Stańko

Cezary Śmiech

Kacper Zbieralski


« Wróć


Zrealizowane projekty:

Deutsch-Polnisches Jugendwerk
Szkoła sukcesu
e-Szkoła Moja Wielkopolska
Fizyka jest ciekawa
As kompetencji
Wszelkie prawa zastrzeżone
Copyright (c) 2011 Liceum Ogólnokształcące w Międzychodzie
Projekt i wykonanie: Michał Sajnóg, Leszek Kowalewicz