» Poprzednia strona szkoły «
Witamy na naszej stronie!
tarcza_1
Najważniejsze informacje

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  

    Niech Wielkanoc będzie czasem wytchnienia od codziennej pracy.

Radośc... [dowiedz się więcej]

Aktualności

ZMARŁ PROFESOR WŁADYSŁAW GÓRSKI

Dnia 10 lutego, w Szczecinie, zmarł Profesor Władysław Górski, uczeń naszej szkoły (wówczas Miejskiego Gimnazjum Koedukacyjnego w Międzychodzie) w latach 1927 – 1929.

Profesor Władysław Górski urodził się 22 stycznia 1917 roku w woj. kaliskim. Dyplom magistra praw otrzymał na Uniwersytecie Poznańskim w 1939 roku. Jako ochotnik brał udział w kampanii wrześniowej. Po wydostaniu się z niewoli – przez San, przez Karpaty, Słowację, Węgry, Jugosławię, Grecję i Turcję – przedostał się do armii polskiej na Środkowym Wschodzie. W ramach Brygady Karpackiej brał udział, w latach 1940-42 w kampanii północno-afrykańskiej (m.in. obrona Tobruku). W latach 1943 – 45, w ramach II Korpusu, odbył całą kampanię włoską (m.in. Monte Cassino).

 Po wojnie, w 1946 roku podjął pracę w Akademii Handlowej w Szczecinie - na obecnych wydziałach ekonomicznych Uniwersytetu Szczecińskiego. W latach 1951-52 oraz 1953-56 był dziekanem Wydziału Transportu na szczecińskiej uczelni. Związany nieprzerwanie ze szczecińskim środowiskiem naukowym od roku 1946, jako emerytowany profesor zwyczajny pracował jeszcze  jako kierownik Katedry Prawa Transportowego.
            Dyrektor, Grono Pedagogiczne i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Międzychodzie składają Rodzinie zmarłego Profesora szczere wyrazy współczucia. 


« Wróć

Zrealizowane projekty:

Deutsch-Polnisches Jugendwerk
Szkoła sukcesu
e-Szkoła Moja Wielkopolska
Fizyka jest ciekawa
As kompetencji
Wszelkie prawa zastrzeżone
Copyright (c) 2011 Liceum Ogólnokształcące w Międzychodzie
Projekt i wykonanie: Michał Sajnóg, Leszek Kowalewicz